دسته‌ها
اخبار

Dung Beetle (Jasman) – وبلاگ بازی های حیوانات

کوپریس آسفالوس (Coleoptera: Scarabaeidae: Scarabaeinae)، یک گونه مرموز جدید از سوسک های سرگین از ،یپلانو بولیوی.

کلید واژه ها: کوپرسScarabaeidae، گونه جدید

خلاصه. کوپریس آسفالوس متسون، انواع جدید توصیف شده از Altiplano بولیوی. گونه جدید دارای یک سری خودکارهای عجیب و غریب است که قبلاً در این جنس دیده نشده بود کوپرس، خانواده Scarabaeidae یا حتی سفارش Coleoptera.

معرفی. ارتباط ، کوپرس این یک جنس بزرگ و تقریبا جه، از سوسک های سرگین تونل زنی است. بیش از 250 گونه توصیف شده است. بیشتر گونه ها هم خوار هستند. این جنس توسط E. G. Matthews برای نیمکره غربی در سال 1961 تجدید نظر شد. در سال 2023، سفر ،ه شناسی به Bolivan Altiplano گونه جدیدی از ، را نشان داد. کوپرس آنها دارای مجموعه ای منحصر به فرد از اتومورف ها هستند که هرگز در هیچ سوسک مرتبطی دیده نشده است. گونه جدید در اینجا از یک نمونه نر منحصر به فرد توضیح داده شده است.

او ،، کرد. کوپریس آسفالوس می توان آن را از سایر اعضای این جنس متمایز کرد کوپرس با 1) کاهش سر بدون هیچ شواهدی از اجزای دهان، چشم ها، یا آنتن، 2) الیترا به بدن جوش خورده، 3) پاهای جلویی ناشی از مزوتوراسیک (به جای قفسه سینه قدامی).

یک شرح. مدل جامع، مرد، ثبت شده با BAMC، با ،وان: “بولیوی: بخش Oruro/Lake Popo/27.IX.2024; Barrier Pitfall Trap/Free IP, Leg.//Copris acephalus Mathison HOLOTYPE”.
بدن بیضی شکل، محدب است. طول (بدون احتساب بوق عمودی) 13.5 سانتی متر. اسکیت ،، سیاه در سمت پشتی، با منبت های قرمز در بالای بازو و در گوشه های خلفی اسکیت که قهوه ای است. لباس های گم شده
سر به شدت افسرده است، هیچ نشانه قابل مشاهده ای از چشم، ،مت های دهان یا آنتن وجود ندارد. یک صفحه بزرگ سپر مانند بیشتر ،مت جلوی سر را می پوشاند. شاخ عرضی وجود ندارد. یک شاخ عمودی بزرگ وجود دارد که به سمت بیرون و مستقیم به سمت بالا خمیده است.
Pronotum با یک صفحه سپر بزرگ که بیشتر ،مت های سر و احتمالاً چشم ها، ،مت های دهان و آنتن ها را پنهان می کند (نمونه تشریح نشده است تا خطر آسیب رساندن به این نمونه منحصر به فرد را نداشته باشد). پشت پرونوتوم صاف و یخ زده است.
مزو و متاسترنوم ذوب شده. به نظر می رسد که سه جفت پا از این ،ریت منفرد ناشی می شوند و ،ریت نیز قرار است شامل ،متی از قفسه سینه باشد. الیتراها با هم و در دو طرف بدن ذوب می شوند و استریا سوراخ نمی شود. بشقاب خیس شده است. پاها فاقد اندام تناسلی هستند و فرمول تارسال طبیعی است (5-5-5).
Aedeagus مورد بررسی قرار نگرفته است. زن توصیف نشده است.

توزیع. این گونه در حال حاضر تنها از مناطق اطراف دریاچه پوپو در ،یپلانو بولیوی شناخته شده است.

علم منشأ کلمات. این گونه از لاتین مشتق شده است آ– (فقدان) و سر من (سر) اشاره به نبودن سر است.

بحث. کوپریس آسفالوس این یک گونه بسیار غیر معمول و مشتق شده از سوسک سرگین را نشان می دهد. ماده ناشناخته است، اما بر اساس فقدان ظاهری اندام های حسی، فرض بر این است که این گونه از طریق آشنایی اتفاقی جفت پیدا می کند نه از طریق ارتباط شیمیایی (فرومون). elytra ذوب شده نشان می دهد که این گونه قادر به پرواز نیست، بنابراین افراد این گونه احتمالاً محدوده کمی دارند. زیست شناسی این گونه ناشناخته است، اما احتمالاً جوجه های خود را با گوانو از پرندگان بومی مانند فلامینگو و کندور آند تامین می کند. ممکن است مانند کندور از مردار نیز استفاده کند. فرض بر این است که بزرگسالان به دلیل فقدان ظاهری قطعات ده، تغذیه نمی کنند. ماده هنوز ناشناخته است، بنابراین ممکن است فقدان قطعات ده، و سایر ساختارهای عمودی مخصوص نر باشد. جمع‌آوری بیشتری باید در منطقه انجام شود تا نمونه‌های اضافی برای آگاهی از میزان کامل تنوع مورفولوژیکی و دوشکلی ، آن پیدا شود.

خوب، حالا که روز اول آوریل به پایان رسیده است (بچه ها متوجه شدید، درست است؟)، وقت آن است که در مورد خود شخصیت صحبت کنیم. من برای اولین بار در اوا، سال 1998 با این شماره در مرکز ،ید در تمپ، آریزونا مواجه شدم. این فیلم در کنار اجناس برای فیلم دیزنی-پی،ار فروخته شد، زندگی باگ، که به تازگی منتشر شده بود (یا در شرف انتشار بود). من مطمئن نیستم که گسمن این رقم را برای فیلم تولید کرده است یا اینکه ،ده‌فروشی که آن را می‌فروشد فقط ارقام تصادفی ،ات را ،یداری کرده تا با کالای فیلم بفروشد. سال‌ها در مجموعه من بود، اما در یکی از حرکت‌هایم گم شد. خوشبختانه، من توانستم محصولی را که امروز در eBay نشان داده شده است، چند سال پیش پیدا کنم. من این رقم را بخشی از مجموعه “اصلی” خود نمی دانم (ی،ی هرگز آن را در پست های روزانه “موزه” من در انجمن ها نخواهید دید)، اما آن را برای اه، نوستالژی نگه می دارم، به ،وان یکی از اولین کارهایم. وقتی شروع به جمع‌آوری ،اب‌بازی‌های ،ات کردم، فیگورها ،یدی بود (و در آن زمان (در آن زمان، من روی سوسک‌های اسکاراب تمرکز می‌کردم زیرا این منطقه مورد علاقه من نیز از نظر طبقه‌بندی بود). شخصیت های گسمن برای من یک راز باقی مانده است. من چندین بار در طول سال ها داشته ام اما طیف کامل مجموعه های آنها را نمی دانم.

با Bandai 2023 Cupris ukusتنها عدد “واقعی”. کوپرس من با یک بازی یا شخصیت آشنا هستم:

شما می تو،د با ،ید ،اب بازی حیوانات از طریق این لینک های وابسته به Ebay و Amazon از وبلاگ ،اب بازی حیوانات حمایت کنید. سلب مسئولیت: پیوندهای Ebay.com و Amazon.com در وبلاگ ،اب‌بازی حیوانات اغلب پیوندهای وابسته هستند، و زم، که شما از طریق این پیوندها ،ید می‌کنید، ممکن است کمیسیون دریافت کنیم.

منبع: https://animaltoyfo،.com/blog/dung-beetle-jasman/